Průběh spolupráce

Chcete vědět, do čeho jdete, když si u mě necháte nafotit produkty? Celý proces jsem pro vás sepsala a shrnula do několika bodů.

1. Domluva

Napíšeme si nebo si zavoláme. Pokud jste z Opavy a okolí, klidně se můžeme i sejít, s většinou klientů ale bez problémů fungujeme na dálku

Co se vyplatí si předem promyslet?

  • kolik fotek přibližně potřebujete (5, nebo 50?)

  • jaký má být vzhled fotek

  • jaké mají na fotkách být rekvizity

  • v kolika různých scénách se fotky budou fotit

  • jaké formáty fotek potřebujete (na výšku? čtverec? na šířku?)

  • jaký styl fotek by se vám líbil

  • jaký bude účel fotek

Až zjistím základní informace, zakázku finálně nacením. Vůbec nevadí, jestli zpočátku nemáte o fotkách konkrétní představu - zvládnu vám navrhnout celý koncept a vizuální styl.

2. Zaslání produktů

Většinou fotím v ateliéru, takže zaslání produktů bývá nezbytné. Nemusíte se o ně bát - jestli do nich bude potřeba před focením jakkoliv zasáhnout (např. otevřít, sundat lesklý obal apod.), řekneme si to předem.

3. Příprava focení

Když mám produkty u sebe, začínám focení připravovat na konkrétní termín, který si společně domluvíme. Obvykle před focením sestavuju moodboard. Pak seženu vše potřebné, nachystám ateliér a techniku, naplánuju záběr po záběru.

4. Focení

Přichází den D. Začínám fotit a pokud o to budete mít zájem, ráda vám zašlu předběžné náhledy ke schválení už v průběhu focení (např. přes e-mail, Instagram nebo WhatsApp). Předejdeme tak případnému přefocování, fotky zkrátka budou hotovy na první dobrou.

5. Zaslání finálních náhledů

Když je vše hotovo, posílám náhledy všech nafocených fotek s vodoznakem. Můžete si tak sami vybrat, které fotky se dočkají úpravy

Tento krok můžete nechat i na mně, pokud se vám náhledy nechce procházet. 

Vybrané fotky upravím a v tento moment jsou pro vás nachystané k odeslání.

6. Zaslání fotek

Po uhrazení faktury posílám všechny upravené fotky, na kterých jsme se dohodli. Už bez vodoznaku a v požadovaném formátu.