Průběh spolupráce

Chcete vědět, do čeho jdete, když si u mě necháte nafotit produkty? Celý proces jsem pro vás sepsala a shrnula do několika bodů.

1. Domluva

Napíšeme si nebo si zavoláme. Pokud jste z Opavy a okolí, klidně se můžeme i sejít, s většinou klientů ale bez problémů fungujeme na dálku. Řekneme si, k jakému účelu fotky potřebujete, upřesníme si jejich požadovaný vzhled a styl úpravy.

Co se vyplatí si předem promyslet?

  • kolik fotek přibližně potřebujete (5, nebo 50?)

  • jaký má být vzhled fotek

  • jaké formáty fotek potřebujete (na výšku? čtverec? na šířku?)

Až zjistím základní informace, zakázku předběžně nacením. Vůbec nevadí, jestli zpočátku nemáte o fotkách konkrétní představu. Ráda něco navrhnu a zašlu krátký moodboard, který si schválíme.

2. Zaslání produktů

Většinou fotím v ateliéru, takže zaslání produktů bývá nezbytné. Nemusíte se o ně bát - jestli do nich bude potřeba před focením jakkoliv zasáhnout (např. otevřít, sundat lesklý obal apod.), řekneme si to předem.

3. Příprava focení

Když mám produkty u sebe, začínám focení připravovat na konkrétní termín, který si společně domluvíme. Seženu vše potřebné, nachystám ateliér a techniku, naplánuju záběr po záběru.

4. Focení

Přichází den D. Začínám fotit a pokud o to budete mít zájem, ráda vám už v průběhu focení zašlu předběžné náhledy ke schválení (např. přes e-mail nebo WhatsApp). Předejdeme tak případnému přefocování, fotky zkrátka budou hotovy na první dobrou.

5. Zaslání finálních náhledů

Když je vše hotovo, posílám náhledy všech nafocených fotek s vodoznakem. Můžete si tak sami vybrat, které fotky se dočkají úpravy

Tento krok můžete nechat i na mně, pokud se vám náhledy nechce procházet. 

Vybrané fotky upravím a v tento moment jsou pro vás nachystané k odeslání.

6. Zaslání fotek

Po uhrazení faktury posílám všechny upravené fotky, na kterých jsme se dohodli. Už bez vodoznaku a v požadovaném formátu.

Další důležité informace

Jaké formáty fotek ode mě dostanete? Fotky zasílám ve formátu JPG. Fotografie dostanete v originální velikosti (focené na výšku nebo na šířku - dle dohody) + zdarma i v jakémkoliv formátu vhodném na soc. sítě, který si vyberete (u Instagramu např. čtverec, 4:5 a další).

Jaká je dodací lhůta? U dlouhodobých balíčků fotek záleží na domluvě. Každopádně fotky vždy budete mít k dispozici tak, abyste je od začátku měsíce mohli začít přidávat, obvykle tedy fotím s předstihem (fotky na prosinec fotím v listopadu a podobně). U jednorázových spoluprací je standardní dodací lhůta 14 kalendářních dní od doručení produktů, pokud se nedohodneme jinak.

Proč preferuji focení v ateliéru? V ateliéru mám perfektní zázemí, díky kterému vytvořím různorodé prostředí pro produkt. Pokud si vyberete focení mimo ateliér (např. na provozovně), je možné, že o tuto výhodu přijdeme, pokud se na focení dostatečně nepřipravíte. Také nebude možné využít můj inventář rekvizit. Pokud preferujete focení venku nebo na jiném specifickém místě, určitě mě neváhejte kontaktovat, ráda navrhnu/zajistím vybrané lokace.